Bezpieczny sen. Ochraniacze do łóżeczek dziecięcych

Wyprawka dla dziecka to bardzo ważny element przygotowań do jego przyjścia na świat. Poza ubrankami, pieluchami czy zabawkami istotne jest także wyposażenie łóżeczka dziecięcego. Popularnym dodatkiem są ochraniacze do łóżeczek dziecięcych, które mają za zadanie przede wszystkim chronić dziecko.

Ochraniacze do łóżeczek dziecięcych – co to takiego?

Główne zastosowanie ochraniaczy do łóżeczek dziecięcych to ochrona dziecka, które mogłoby włożyć główkę czy np. rączkę między szczebelki łóżeczka. Jest to niezwykle groźna sytuacja dla malca, który nie jest jeszcze w pełni ukształtowany. Ochraniacze do łóżeczek dziecięcych pozwalają rodzicom zachować pełne bezpieczeństwo kiedy dziecko leży w łóżeczku. Jest to nieoceniona pomoc zwłaszcza, kiedy dziecko jest ruchliwe. Poza podstawową funkcją, którą pełni ochraniacz do łóżeczka dziecięcego, jest jeszcze funkcja estetyczna. Dla wielu kobiet dobór ochraniacza nie jest przypadkowy, a zwłaszcza jego kolor lub nadruk.

Ochraniacze do łóżeczek dziecięcych – rodzaje

Wybierając ochraniacz do łóżeczka, warto sprawdzić, z jakiego materiału jest wykonany. Niewątpliwie powinno to być tworzywo odporne na odkształcenia, ale także miękkie. Kolejna ważna rzecz to długość ochraniacza – musi być dopasowana do wymiarów łóżeczka. Każdy z ochraniaczy wyposażony jest w wiązania, które zapewniają, że będzie on faktycznie przylegał do szczebelków łóżeczka. Często zdarza się, że jeśli ochraniacz jest słabo zabezpieczony, to dziecko w trakcie snu lub zabawy, nieświadomie rozwiązuje mocowania. Do najpopularniejszych rodzajów tego typu produktów zalicza się:

  • ochraniacze modułowe: jak sama nazwa wskazuje, składają się z kilku modułów i tworzą jedną całość, modułami mogą być np. małe dekoracyjne poduszeczki.
  • ochraniacze tradycyjne – panelowe

Warto pamiętać, że opłaca się kupić dobrej jakości produkt, gdyż dobrze dobrany ochraniacz, może posłużyć w przyszłości także do innych celów np. jako dekoracja dziecięcego pokoiku w przypadku ochraniacza modułowego.

Wróć do bloga