Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka?

Pojawienie się w domu nowego członka rodziny to zawsze moment bardzo emocjonujący, ale też wiążący się z dużymi ograniczeniami czasowymi. Warto odpowiednio wcześniej zadbać o wyprawkę dla noworodka, aby niepotrzebny pośpiech nie zmącił radości z powitania malucha w domu. W wyprawce powinny znajdować się ubranka dla noworodka oraz kosmetyki odpowiednie do pielęgnacji wrażliwej skóry, ale też oczywiste akcesoria — takie jak wózek, artykuły do karmienia lub do snu.

Ubranka dla malucha

Wśród ubranek z pewnością nie powinno zabraknąć kilku par śpioszków oraz body z krótkim rękawem na cieplejsze dni. Dodatkowo należy też wyposażyć się w sweterki, pajacyki, kaftaniki, polar oraz śpiwór z kapturem. Na małe dłoni i stópki dziecka należy mieć dużo par skarpetek oraz rękawiczek różnej grubości w zależności od pogody

Kosmetyki i artykuły do pielęgnacji

Wśród kosmetyków z pewnością nie powinno zabraknąć kremu przeciw odparzeniom oraz oliwki. Do higieny dziecka należny dodatkowo używać na bieżąco hipoalergicznych mydełek oraz wilgotnych chusteczek. W zależności od warunków i potrzeb pampersy można zastąpić wielorazowymi pieluchami tetrowymi.

Po kąpieli dla dziecka należy przygotować ręczniki lub okrycia kąpielowe najlepiej leciutkie termofrotte, patyczki higieniczne oraz waciki. Elementem wyprawki dla dziecka, o którym nie trzeba przypominać, jest także wanienka.

Pomoc przy karmieniu 

Młodej mamie z pewnością pomogą w okresie karmienia wkładki ochronne do biustonosza, ale też laktator do odciągania pokarmu. Poza tym ważny jest dobór odpowiedniej butelki oraz podgrzewacza, smoczków oraz szczoteczki do ich czyszczenia. Często matki korzystają także z poduszek do karmienia, które pomagają utrzymać dziecko w odpowiedniej pozycji, lub najnowszy produkt mufka do karmienia, która idealnie sprawdzi się, podczas podroży czy na wszelkich wyjazdach, spacerach z dzieckiem.

Na spacer i dobry sen

Wózek, w którym maluch będzie zabierany na spacer, powinien mieć osłonę przeciwdeszczową. Warto zadbać także o nosidełko, torbę na akcesoria oraz fotelik samochodowy. Na dobry sen łóżeczko należy wyłożyć materacykiem oraz ceratą pod prześcieradło. Dla zapewnienia ciepła i poczucia bezpieczeństwa warto także zadbać o różek i kocyki różnej grubości.

Wróć do bloga