Kryteria wyboru pościeli dla dziecka

Wybór ubranek oraz pościeli dla dziecka wymaga szczególnej dbałości oraz ostrożności. Wiąże się to z dostępnością na rynku wielu produktów, które zawierają w sobie materiały szkodliwe dla skóry. Młodzi rodzice coraz częściej zwracają się w stronę tradycyjnych rozwiązań. Wyjmują z szaf pościele po babciach oraz rodzicach wierząc, że będą one najbezpieczniejsze dla ich dzieci. Jednak, pomimo tej nieufności, rynek nadal oferuje pościel, która może być odpowiednia i bezpieczna dla maluchów.

MATERIAŁY PRZYJAZNE DLA DZIECI

Najlepszym materiałem jest stuprocentowa bawełna lub jej inny w pełni naturalny zamiennik. Dotyczy to nie tylko powłoczek, ale także wypełnienia pościeli. Należy wystrzegać się materiałów poliestrowych lub innych sztucznych tworzyw, które mogą zaszkodzić delikatnej skórze dziecka. Materiałem, który dobrze się sprawdza, jest również wełna oraz pierze.

WŁAŚCIWOŚCI ANTYALERGICZNE POŚCIELI

Należy zadbać o to, by pościel dla dziecka miała atesty oraz certyfikaty antyalergiczne. Materiał powinien też mieć dobry stopień higroskopijności, czyli pochłaniania i oddawania wilgoci, co wpływa na poziom bakterii, które się w niej gromadzą. Oczywiście materiałem, który charakteryzuje się dużym wskaźnikiem higroskopijności, jest bawełna. Ważne, aby pościel była wyposażona w zamek bez wodzika, którym dziecko mogłoby zrobić sobie krzywdę.

SPOSÓB DBANIA O POŚCIEL

Nie tylko wybór odpowiedniej pościeli jest ważny, ale także sposób prania i środków piorących. Pościel w przypadku noworodków należy także często zmieniać, by zachować odpowiedni poziom przewiewności materiału. Odpowiednie środki ostrożności zadecydują o tym, że pościel będzie można przez długi czas użytkować i pozostanie ona bezpieczna dla dziecka, a także miła w dotyku

Wróć do bloga