Okrycia kąpielowe idealne dla niemowląt

Kąpiel wywołuje u najmłodszych różne reakcje. Niekiedy jest to płacz, innym razem wiele radości. Jednak po ciepłej kąpieli nagła zmiana temperatury otoczenia może być bardzo szkodliwa dla maluszka. Dlatego świetnie sprawdzają się okrycia kąpielowe, dzięki którym maluch nie zmarznie po zakończeniu kąpieli. Dzięki doszytym kapturkom okrycie niemowlaka jest szybsze i łatwiejsze.

Odpowiednie okrycie kąpielowe dla niemowlaka

Okrycie kąpielowe sprawdzi się idealnie podczas wieczornych rytuałów. W porównaniu do zwykłych ręczników, okrycia kąpielowe niemowlęce posiadają wygodne kapturki, dzięki którym otulony maluszek będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo. Warto wiedzieć, że to właśnie główka jest najbardziej narażona na utratę ciepła.

Nasze okrycia kąpielowe  są zaprojektowane z myślą o noworodkach i niemowlakach. Oferujemy również modele dla starszych dzieci. Specjalna konstrukcja, a także chłonna i miła w dotyku tkanina ułatwia mycie małego dziecka. W trakcie kąpieli ciało dziecka się nagrzewa, dlatego bardzo ważne jest zapewnienie odpowiedniej temperatury ciała zaraz po wyjściu z wody. Dzięki okryciom kąpielowym można szybko otulić malucha nie dopuszczając do wychłodzenia ciała.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze akcesoriów do kąpieli?

Przy wyborze akcesoriów kąpielowych dla najmłodszych ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo i dobre samopoczucie malucha. Wybierając okrycie kąpielowe należy szukać antyalergicznych tkanin, przyjemnych i miękkich w dotyku. Skóra niemowlaka jest bardzo wrażliwa i skłonna do podrażnień, dlatego wybór powinien być odpowiednio przemyślany. Kolejną ważną cechą materiału jest jego chłonność. Aby okrycie kąpielowe spełniało swoją funkcje osuszenia ciała musi szybko pochłaniać wodę ze skóry maluczka.

Ze względu na delikatną skórę niemowlaka, do kąpieli najlepiej użyć naturalnych kosmetyków na bazie rumianku. Płyny do kąpieli z ciekłą parafiną sprawiają, że skóra dziecka staje się aksamitna i miękka w dotyku. Woda powinna mieć temperaturę około trzydziestu siedmiu stopni Celsjusza. Po osuszeniu warto użyć oliwki dla niemowląt, aby nawilżyć skórę.

Wróć do bloga