Honorujemy Kartę Dużej Rodziny!

Zalety korzystania z poduszek do karmienia

Poduszki do karmienia cieszą się coraz większą popularnością. Nasi klienci chętnie je wybierają z powodu kilku istotnych korzyści. Najważniejsza z nich to umożliwienie przyjęcia wygodnej dla mamy i dziecka pozycji. Odpowiednia poduszka pozwala swobodnie ułożyć na niej dziecko, zachowując położenie główki nieco wyżej od reszty ciała, co zapobiega ulewaniu. Mama natomiast może przyjąć pozycję, która nie obciąża kręgosłupa i nie powoduje zmęczenia rąk. Ta zaleta jest kluczowa już od pierwszych dni życia noworodka, kiedy mama jest jeszcze wyczerpana po porodzie, a dzięki poduszce może karmić nawet w pozycji leżącej.

Poduszka do karmienia wyróżnia się także wielofunkcyjnym zastosowaniem. Pomaga nie tylko podczas karmienia, ale ma również szereg innych ważnych zastosowań. Stanowi wygodne oparcie dla kobiet w ciąży, natomiast później towarzyszy dziecku w kolejnych etapach rozwoju. Kiedy niemowlę zaczyna się obracać i być coraz bardziej ruchliwe, trzeba zabezpieczyć przestrzeń wokół niego. Wtedy poduszka może stanowić bezpieczną i jednocześnie przyjazną barierę chroniącą przed sturlaniem się z łóżka. Poduszka do karmienia doskonale sprawdzi się później również jako asekuracja dla dziecka podczas nauki siadania. Pomaga także na etapie rozwoju koordynacji motorycznej dziecka oraz przy pierwszych próbach samodzielnego siedzenia.

Kolejną ważną zaletą poduszek do karmienia, które znajdują się w naszej ofercie, jest jakość ich wykonania. Dzięki dbałości o użyte podczas produkcji materiały, poduszki z łatwością dostosowują się do kształtu ciała dziecka. Komfort leżenia rodzica oraz pociechy poprawia także puszyste wypełnienie.

Jak używać poduszek do karmienia?

Używanie poduszki do karmienia nie należy do trudnych zadań, ponieważ jej kształt sam podpowiada sposób ułożenia. Wystarczy tylko usiąść wygodnie, nałożyć poduszkę i rozpocząć proces karmienia piersią lub butelką. Niektóre poduszki są dodatkowo zaopatrzone w wiązanie, które umożliwia dodatkowe przewiązanie poduszki na ciele rodzica.

Wielu rodziców zastanawia się, jak długo powinni używać poduszki do karmienia. Nie ma konkretnego wieku dziecka, ponieważ wszystko zależy od tego, jak długo rozmiar poduszki będzie odpowiedni do wzrostu dziecka. Jeśli nie będzie ona za mała, można używać jej tak długo, jak pociecha będzie karmiona piersią, a następnie butelką.

Wróć do bloga

logowanie miminu

LOGOWANIE